25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Srbija

Fudbaleri Novog Pazara poraženi na svom terenu

Fudbaleri Čukaričkog savladali su kao gosti Novi Pazar na CaizCoin areni sa 2:1, u okviru 2. kola Super lige Srbije.

Plavim momcima ostaje žal zbog promašenog penala u 95. minutu utakmice, kada je kapiten Lončar potpuno nekontrolisano šutirao sa bijele tačke i loptu poslao dva metra iznad gola, a Novi Pazar ostavio bez prvog ovosezonskog boda.

Brdjani su prvi došli do gola u 30. minutu, kada je nakon kontra napada Ivanović preciznim šutem savladao golmana Kljajića.

Nakon gola Novi Pazar je preuzeo inicijativu i u 42. minutu došao do poravnanja rezultata, kada je Maksimović sjajno uposlio Danovskog na drugoj stativi, a ovaj rutinski smjestio loptu u bliži ugao golmana gostiju.

U drugom poluvremenu vidjena je izjednačena igra u kojoj su se bolje snašli igrači Čukaričkog, te je Muhamed Badamosi u 88. minutu prevario kompletnu odbranu plavih i sa nekih desetak metara šutirao po zemlji i postigao gol za 2:1, te time donio tri boda svojoj ekipi.

Novi Pazar nakon dva odigrana kola nema nijedan osvojen bod, a u narednom kolu će u komšijskom odmjeravanju snaga ukrstiti koplja sa Javorom u Ivanjici.