Aktuelno Novi Pazar Sport

Slavlje u Novom Pazaru, košarkaši se plasirali u ABA 2 ligu

Košarkaši Novog Pazara plasirali su se u ABA 2 ligu za narednu sezonu, nakon večerašnje pobjede nad beogradskim Dynamicom.

U poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije (KLS) novopazarski tim je pobjedio rezultatom 83:71 (17:22, 21:20, 18:10, 27:19) i zauzeo drugo mjesto na tabeli. Omladinski košarkaški klub (OKK) Novi Pazar je obezjedio učešće u ABA 2 ligi.

ABA 2 League je druga po snazi regionalna košarkaška liga u kojoj se takmiče klubovi iz bivših republika SFRJ: Bosne i Hercegovine, Makedonije, Slovenije, Srbije, Hrvatske i Crne Gore.

U prepunoj hali Pendik i uz nezapamćenu podršku navijača gostujući tim je na kraju prvog dijela utakmice imao prednost od 11 poena (26:37), a plavo-bijelima je trebala prednoost od najmanje 8 poena jer su prethodno kao gosti u Beogradu od košarkaša Dinamika izgubili rezultatom (72:80).

OKK Novi Pazar 83 – 71 KK Dynamic Beograd (FOTO: Irfan Ličina)

Pazarci su nakon 23. minute uspjeli da konsoliduju redove i povedu (43:42). Do kraja utakmice su uspjeli da ubace 16 koševa razlike.

Njaviše pogodaga u domaćem timu postigli su Marko Radonjić (25) i Nemanja Krstić(18).

Uspjeh košarkaša Novog Pazara obilježilo je navijanje domaćih navijača, posebno Torcide Sandžak koja je danas proslavila 30. rođendan i ulazak svog kluba u ABA 2 ligu.

Ekipe OKK Novi Pazar i KK Dynamic će u nastavku sezone igrati u Superligi za prvaka države.