18 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Težak poraz košarkaša Novog Pazara

Košarkaši Novog Pazara produžili su seriju poraza na tri utakmice, izgubivši meč od beogradskog Dinamika 100:66 (30:23, 26:15, 18:21, 26:7) u okviru četvrtog kola Košarkaške lige Srbije.

Igrači Dinamika odigrali su perfektnu utakmicu na domaćem terenu protiv Novog Pazara i stigli do četvrte pobjede koja ih je poslala na čelo tabele Košarkaške lige Srbije.

Sve je bilo riješeno već poslije prvog poluvremena, kada je Dinamik stekao prednost od 18 poena (56:38), da bi potpunu katastrofu Novi Pazar doživeo u poslednjih deset minuta kada je poražen sa 26:7.

Najefikasniji u timu Dinamika bio je Ilija Milijašević sa 18 poena, a pratio ga je Matija Bošković sa 17 poena.

Kod Plavih se istakao slovenački košarkaš Gutalj dabl-dablom od 16 poena i 10 skokova, Bogdan Mikavica sa 15 koševa i Milan Pavlović sa 12 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Poslije ovog poraza Novi Pazar zauzima 11. mjesto sa 5 osvojenih bodova. U narednom kolu momci iz Sandžaka gostuju ekipi Dunava.