20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Elzan Bibić i Saima Murić pobjednici ulične trke u Požarevcu

Elzan Bibić i Saima Murić pobjednici su 58. “Grand prix” seniorske trke u Požarevcu. Atletski klub Novi Pazar okitio sa ukupno osam medalja.

U ostalim trkama u svim starosnim kategorijama puleni Rifata Ziljkića osvojili su još tri zlatne, jednu srebrnu i dvije bronzane medalje.

Pored dva zlata Elzana i Saime, do najsjajnijeg odličja su došli još srednjoškolac Samed Hadžić, Kaod Koca kod dečaka šestih razreda i Aiša Tahirović kod devojčica za uzrast sedmog razreda osnovne škole.

Umeja Bogućanin je na ovom takmičenju došla do srebrnog odličja stigavši kao drugoplasirana u kategoriji devojčica petih razreda.

Bronzane medalje su u seniorskim trkama osvojili kod muškaraca Aldin Ćatović i u ženakoj konkurenciji Mejra Mehmedović.

Ova manifestacija je okupila preko 500 mladih atletičara, a promoter trke bio je Emir Bekrić, nacionalni rekorder na 400 metara sa preponama, višestruki osvajač medalja na Evropskom, ali i na Svetskom prvenstvu.