24 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Novi Pazar pred svojom publikom bez pobjede, Vojvodina osvojila bod

Fudbaleri Novog Pazara i Vojvodine remizirali su na Caizcoin areni 1:1, u utakmici 15. kola Super lige Srbije.

U prvom meču pred svojim navijačima u ovoj sezoni ekipa iz Sandžaka je odigrala tvrdu, ali veoma borbenu utakmicu protiv nadahnute Vojvodine.

Sandžaklije su pred oko 4.000 navijača prve došle u vodjstvo, kada je nakon dosudjenog penala nad Majdevcem, golom sa bijele tačke u 11. minutu Bojica Nikčević doveo Plave u vodjstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo šansi za gol ni na jednoj strani, iako je vidjena veoma borbena igra na obe strane.

Drugo poluvrijeme Vojvodina je počela ofanzivno i stigla do izjednačujućeg pogotka u 59. minutu, a strelac je bio Aleksandar Busnić udarcem glavom sa 5-6 metara od gola Kljajića.

Novi Pazar se trenutno nalazi na petom mestu, dok je Vojvodina sedma na tabeli Superlige Srbije.

U narednom kolu sastav iz Sandžaka će ponovo igrati na svom terenu, a gost će im biti Voždovac iz Beograda.