26 Aprila, 2024

Fudbaleri Novog Pazara odigrali prvu prijateljsku utakmicu u Antaliji

Na prvoj prijateljskoj utakmici u Turskoj fudbaleri Novog Pazara su odigrali neriješeno 1:1 (1:1) sa ekipom Akademije Pandev.

Nakon dva dana boravka u Antaliji plavi fudbaleri su odigrali prvi pripremni meč i  prikazali ohrabrujuću igru, te ako je suditi po izvještajima sa utakmice armija plavih navijača će imati čemu da se nada u daljem tolu prvenstva.

Priliku da pokažu svoju spremnost i umeće protiv makedonskog supereligaša dobili su skoro svi igrači koji se nalaze na priprema.

Gol za Novi Pazar postigao je Aganspahić iz penala u 5. minutu, a nakon što je Dimić prethodno napravio sjajan prodor i bio fauliran od odbrane makedonskog tima. Akademija Pandev je izjednačila u 31. minutu poslije lijepo uigrane akcije.

Još tri utakmice u Antaliji

Fudbaleri Novog Pazara će tokom boravka u Antaliji odigrati još tri prijateljske utakmice protiv inostranih ekipa.

Poljska ekipa Gornik Zabreže biće rival plavima 27. januara, Arsenal iz Rusije 30. januara, dok će pred povratak u Sandžak, 3. februara, izabranici Trenera Radojičića odmjeriti snage sa drugom ekipom Spartaka iz Moskve.