25 Aprila, 2024

Povratak fudbalera Novog Pazara na pobjednički kolosjek

Fudbaleri Novog Pazara su se vratili na pobjednički kolosjek, savladavši danas Mladost iz Lučana sa 3:1 u okviru 13. kola Super lige Srbije.

Tokom svih 90 minuta Novi Pazar je vodio glavnu riječ na ovom meču, a najbolji pokazatelj nadmoći ekipe iz Sandžaka činjenica da su čak 22 puta šutirali na gol gostiju.

Trener Gaćinović je postavio pobjedničku taktiku i bilo je samo pitanje sa koliko golova će Plavi ispratiti ekipu Mladosti.

Iako je u 10. minutu promašio penal, to nije omelo Majdevca da već u 21. minutu utakmice zatrese mrežu Lučanaca i dovede Novi Pazar do prednosti od 1:0.

U jednoj od rijetkih šansi Mladost je iz penala izjednačila na 1:1, a strelac je bio Bojović.

Plavi su u drugom poluvremenu dodali gas i postigli dva gola. Najprije je evrogolom Nikčević sa 7-8 metara povisio na 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Gavrić rezantnim šutem sa 16 metara.

Nakon ove pobjede ekipa iz Sandžaka zauzima treće mjesto sa 24 osvojena boda, a priliku da uveća bodovni saldo imaće narednog vikenda kada gostuje poslednjeplasiranom Radniku iz Surdulice.