29 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

AK Novi Pazar dominirao na 54. belom krosu u Beogradu

Dominacija Atletskog kluba Novi Pazar nastavljena je i na 54. međunarodnom Belom krosu koji je održan danas u Beogradu.

Puleni trenera Rifata Ziljkića su na današnjim trkama zabilježili sjajne rezultate i okitili se najsjajnim odličjima u veoma jakoj konkurenciji.

U trci na 3000 metara za juniorke neprikosnovena je bila Mejra Mehmedović i furizno osvojila zlatnu medalju.

Kod juniora je Nikola Mijailović također zablistao i zauzeo prvo mjesto u nadmetanju na 4000 metara, dok je njegov klupski kolega Kabir Ziljkić zauzeo drugu poziciju.

Saima Murić se sjajnim finišom okitila zlatnom medaljom,  a Lenka Nikolić je odlično pratila i osvojila srebrno odličje u najjačoj trci kod žena na 3000 metara za seniorke.

Takmičari koji su se plasirali od 1. do 6. mjesta primili su novčane nagrade od organizatora krosa.

Beli kros je održan u organizaciji Atletskog kluba 21. maj, a pod pokroviteljstvom Grada Beograda, Sekretarijata za sport i omladinu i Evropske Atletske Asocijacije (EAA).