26 Aprila, 2024

FK Novi Pazar remizirao sa Slobodom iz Tuzle

Fudbaleri Novog Pazara su u jednoj od poslednjih provjera pred start prvenstva odigrali neriješeno 1:1 sa ekipom Slobode iz Tuzle.

Na stadionu Palisad na Zlatiboru dvije ekipe su odigrale veoma borbenu utakmicu u kojoj je Novi Pazar imao više od igre, bolje gradio akcije i stvarao više šansi, ali su tuzlaci ipak “izvukli” egal rezultat.

Luka Ratković, strijelac za plave

Nakon nekoliko dobrih prilika sandžački sastav je poveo preko novajlije Luke Ratkovića, koji je iskoristio prazan prostor i utrčavanjem postigao vodeći gol za plave.

U drugom dijelu je strateg novopazaraca Milanović izmiješao karte, te pružio šansu još šestorici igrača sa klupe.

Sloboda izjednačila prelepim golom

Tokom drugog poluvremena vidjeno je više šansi pred oba gola, ali je samo jedna lopta do kraja meča završila u mreži. Sloboda je izjednačila na 1:1 u 75. minutu, te je tim rezultatom i završena utakmica.

Fk Novi Pazar će ove godine u Super ligi nastupati sa potpuno renoviranim timom, a prvu utakmicu u sezoni 2021/22 će odigrati u gostima protiv Bačke Topole 17. jula u gostima.