Tokom redovnog obraćanja vjernicima, muftija sandžački Muhamed ef. Demirović održao je hutbu u kojoj je ekološki aktivizam jasno definisao kao vjersku i društvenu obavezu. On je najoštrije osudio narušavanje životne sredine zarad uskih interesa, naglašavajući da se od građana i vjernika očekuje
Milionima životinjskih i biljnih vrsta na planeti Zemlji preti izumiranje, velikim dijelom usljed gubitka prirodnih staništa, dok je svega četvrtina planete netaknuta i još uvijek bezbjedna za vrste koje je naseljavaju. Pored toga, razaranjem šuma i uništavanjem prirodnih staništa patogeni se izmještaju iz njihove prirodne sredine i sa životinjskih vrsta prelaze na novog
















Najnoviji komentari