25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Četiri medalje za novopazarske gazele

Novopazarske atletičarke Saima Murić i Teodora Simović ostvarile su pobjede u trkama na 5 i 10 kilometara na atletskoj manifestaciji “Bečejska desetka”, a Lenka Nikolić i Mejra Mehmedović osvojile su bronzu.

U nadmetanju koja je okupila preko 400 mladih atletičara u Bečeju, Teodora Simović je u trci na 10 kilometara došla do zlatne medalje sa rezultatom 35 minuta i 38 sekundi.

Saima Murić je bila dominantna u disciplini na 5 kilometara, gdje je u sjajnom finišu došla do prvog mjesta ostvarivši vrijeme od 17 minuta i 18 sekundi.

Iz Bečeja se u Sandžak sa medaljom vraćaju i Mejra Mehmedović koja je na 5 kilometara zauzela treću poziciju, kao i Lenka Nikolić osvojivši treće mjesto na 10 kilometara.

Organizatori ovogodišnjeg izdanja “Bečejske Desetke 2022” bili su Atletski Klub Bečej i KZM Opštine Bečej.