26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport

Futsaleri preokretom do pobjede

U derbi meču Prve lige Srbije futsaleri Novog Pazara su nakon preokreta savladali ekipu Novog Sada sa 3:2 (0:2), pred oko 250 ljubitelja malog fudbala.

Iako su na poluvremenu gubili sa dva gola razlike to nije omelo momke iz Sandžaka da prirede pravu malonogometnu predstavu za vjernu publiku u hali Pendik koja ih je svih 40 minuta zdušno bodrila.

Gosti su preko najboljeg igrača Pavla Savkovića došli do golova u 6. i 18. minutu, te su mnogi nakon prvog dijela pomislili da je samo pitanje kojim rezultatom će ekipa iz Vojvodine savladati Novi Pazar.

Međutim, u drugom poluvremenu, tačnije u samom finišu, sandžaklije su pokazale svoj kvalitet i nošeni sjajnom podrškom sa tribina navijačke grupe “Torcida Sandžak” sa dva gola Ensara Redžović i jednim Stefana Spasića u 37., 38. i 39. minutu došli do zaslužene pobjede od 3:2.

Nakon sedmog kola Novi Pazar je sakupio 12 bodova i zauzima treću poziciju na tabeli.

U narednom kolu Plavi će ponovo biti domaćina, ovoga puta će ugostiti ekipu Ekonomca.