24 Aprila, 2024

Košarkaši Novog Pazara porazom startovali u 2021. godini

U meču 16. kola Košarkaške lige Srbije tim Zlatibora iz Čajetine pobjedio je domaći Novi Pazar sa 89:71, po četvrtinama 24:16, 26:14, 24:24, 15:17.

Novi Pazar nije bio na svom nivou, a raspoloženi zlatiborci su dominirali tokom svih 4o minuta igre i zasluženo osvojili nove bodove.

Ekipa Zlatibora je na ovom meču prikazala sjajnu igru, potpuno neočekivanom postavkom i brzom tranzicijom u napadu ostavljali su domaće igrače bez šansi da učine nešto vise.

U sastavu čajetinaca najraspoloženiji za igru bili su Pavlović sa 20 koševa, Jeftić sa 13 ubačenih lopti i Stanojević sa 11 poena.

Kod plavih su najzapaženiji bili Rembart sa 17, Ilić sa 14 i Muratović sa 11 postignutih poena.

Nakon nekomletnog 16. kola novopazarci se nalaze u sredini tabele, pa će sledeću šansu da poprave bodovni saldo imati u Kragujevcu, gdje će narednog vikenda u hali “Jezero” gostovati Radničkom.