19 Aprila, 2024

Novi Pazar sa igračem manje osvojio bod u Surdulici

Prvi remi u ovom prvenstvu fudbaleri Novog Pazara su zabilježili na gostovanju u Surdulici, gdje su u okviru 14. kola Super lige Srbije sa domaćim Radnikom odigrali 1:1.

U veoma teškoj utakmici na još težem terenu Novi Pazar je od 59. minuta igrao sa igračem manje, zbog isključenja Jovića nakon drugog žutog kartona.

Radnik je prvi došao do gola u 13. minutu, kada je vezista Miloš Spajić natrčao na loptu i sa nekih 13-14 metara je smestio u donji desni ugao nemoćnog Kljajića.

U nastavku igre Plavi su zaigrali požrtvovanije, te su do izjednačenja došli u 33. minutu, kada je nakon odlično izvedenog kornera Gavrića lopta došla do Rubežića koji je udarcem glavom matirao Vujanca.

Poslije ovog nekompletnog kola Novi Pazar trenutno zauzima četvrtu poziciju sa 25 bodova, dok je radnik zakovan na dno tabele sa sa samo pet upisanih bodova.

U narednom kolu Novi Pazar će u okviru derbija kola dočekati Vojvodinu na svom stadionu.