29 Aprila, 2024

Fudbaleri Novog Pazara savladali TSC

Fudbaleri Novog Pazara savladali su petoplasirani TSC (Bačka Topola) sa 2:1 (1:0) u okviru 30. kola Linglong super lige Srbije.

Na gradskom stadionu u Novom Pazaru vidjena je prava prvenstvena utakmica sa puno  šansi i dopadljive igre, a pazarci su znalački koristili svoje šanse i osvojili veoma vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Već na samom startu plavi su obezbijedli mirniji nastavak utakmice, kada je Bojica Nikčević već u 7. minutu utakmice iskoristio priliku koja mu se pružila i rutinski savladao gostujućeg golmana za 1:0.

Do kraja prvog dijela utakmice i jedni i drugi su imali svoje šanse, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću izabranika trenera Berbera.

Proslava gola fudbalera Novog Pazara

U 72. minutu vidjen je prelep pogodak domaćeg ofanzivca Stojiljkovića, koji je rezantnim udarcem sa preko dvadeset metara povisio na 2:0 za Novi Pazar.

Do kraja meča TSC je uspio da smanji prednost na 2:1, kada je gostujući centarfor Tomanović pogodio mrežu plavih, te time i postavio konačan rezultat meča.

Ovom pobjedom Novi Pazar je popravio plasman na tabeli i sada sa 36 bodova zauzima 12. poziciju na superligašoj tabeli.