28 Aprila, 2024

Dvoje atletičara Novog Pazara osvojili tri zlatne medalje na finalu Kupa Srbije

Na finalu Kupa Srbije za juniore dvoje Novopazaraca, Lenka Nikolić i Nikola Mijailović, osvojili su tri zlatne medalje.

Na prvenstvu koje je održano u Sremskoj Mitrovici prvog dana novopazarska atletičarka Lenka Nikolić je nastupala u trci 1.500 metara i osvojila prvo mjesto u vremenu 4:46,72.

Ista atletičarka je drugog takmičarskog dana u disciplini na 3.000 metara trijumfovala sa vremenom 10:33,22 minuta i osvojila drugu  zlatnu medalju na Kupu Srbije.

Još jedan atletičar Novog Pazara, Nikola Mijailović, zablistao je na ovom prvenstvu.

Mijailović je nastupio u trci na 3.000 metara i istrčao ovu deonicu sa vremenom 9:12,48 minuta, što mu je u žestokoj konkurenciji bilo dovoljno za prvu poziciju.

Nikolićeva i Mijailović su na ovom prvenstvu još jednom potvrdili svoje zapažene rezultate iz prethodnog perioda, a pod dirigentskog palicom trenera Rifata Ziljkića.