19 Aprila, 2024
Aktuelno Prijepolje Sport

Atletičari prijepoljskog Poleta osvojili 4 medalje na državnom školskom prvenstvu

Atletičari i altetičarke iz Prijepoljskog “Poleta” su osvojili četiri medalje na Državnom školskom prvenstvu u atletici za osnovne i srednje škole.

Juniorska šampionka Srbije Nikolina Pejatović bila je bez premca na prvenstvu i osvojila je još jedno zlato u skoku u vis,  sa preskočenom visinom od 165 centimetara.

U istoj disciplini kod dečaka zablistao je reprezentativni skakač Maid Preljević, koji osvojio zlatno odličje nakon što je preskočio letvicu na visini od 2 metra.

Bronzanom medaljom se kod srednjoškolaca okitio Hamed Kajević u disciplini bacanju kugle, sa hicem od 14, 55 metara.

Kod osnovaca je Belmin Sinančević, još jedan izdanak iz atletske porodice šampiona Srbije Armina Sinačevića, osvojio bronzanu medalju bacivši kuglu na daljini od 10,56 metara, dok je Sara Baković u trci na 100 metara zauzela peto mjesto.

Atletski klub “Polet” u poslednje vrijeme bilježi veoma zapažene rezultate na domaćim i međunarodnim takmičenjima, te je i selektor atletske reprezentacije Edin Zuković poslednjim pozivom Maidu Preljeviću na pripreme reprezentacije pokazao da u ovom klubu izrastaju pravi šampioni.