25 Aprila, 2024
Aktuelno Nekategorisano Novi Pazar Sport Srbija

Bibić dvostruki seniorski šampion Srbije

Dvije zlatne medalje Elzana Bibića i tri srebrna odličja koja su pripala Saimi Murić, Mejri Mehmedović i Nikoli Mijailoviću su bilans novopazarskih atletičara na Prvenstvu Srbije održanom ovoga vikenda u Beogradu.

Bibić je na ovoj atletskoj smotri istrčao dvije trke, na 1,500 i 3,000 metara, te ubjedljivo trijumfovao i pokazao da je u sjajnoj formi pred nastupajuće Svjetsko dvoransko prvenstvo koje će se održati u Štark areni od 18-20. marta.

U trci na 1,500 metara sandžački atletičar je do zlatne medalje došao sa rezultatom od 3 minuta, 45 sekundi i 20 stotinki, dok je do istog odličja na duplo dužoj dionici stigao sa vremenom od 8:10,20. U istoj trci na 3,000 metara bronzu je uz lični rekord osvojio još jedan novopazarac Nikola Mijailović, koji je na cilj stigao za 8:48,30 stotinki.

Pored njega, još dvije atletske gazele iz AK Novi Pazar se sa ovog prvenstva u Sandžak vraćaju sa 2 bronzane medalje osvojene u seniorskoj konkurenciji.

Saima Murić je rezultatom 4:38,40 osvojila treće mjesto u trci na 1,500 metara, dok je medalja istog sjaja na 3,000 metara pripala Mejri Mehmedović, koja je ovu trku istrčala za 10:18,30 stotinki.

Svoja iskustva na seniorskoj sceni prethodnog vikenda su pored osvajača medalja imali i Lenka Nikolić osvojivši 6. mjesto na 1,500 metara i Kabir Ziljkić kao najmladji u trci na 3,000 metara domogao se 8. pozicije.