20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Čakar debitovao pobjedom i poveo Plave u osminu finala Kupa Srbije

Fudbaleri Novog Pazara plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobjedivši u gostima Jagodinu sa 2:1.

Debi Damira Kačara na klupi ekipe iz Sandžaka obilježen je pobjedom, ali igra njegove ekipe protiv trećeligaša Jagodine donekle bi mogla da zabrine ljubitelje fudbala u Novom Pazaru.

Po veoma lošem terenu Jagodina je već u 1. minutu utakmice povela sa 1:0, a strelac je bio Stefan Stanisavljević.

Mučili su se Plavi da stvore šansu na ovoj utakmici, ali je jednu od retkih u orvom dijelu iskoristio Slobodan Stanojlović poravnavši na 1:1, te se tim rezultatom otišlo na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena Periša Pešukić je skrivio penal i dobio crveni karton, ali je Kljajić bio na visini zadatka i odbranio udarac Miroslava Đorđevića sa 11 metara.

Sandžaklije su i pored igrača manje ipak u 71. minutu došle do pobjede golom sa bijele tačke, kada je nakon faula nad Mustafom Mujezinovićem neumoljiv sa penala bio Bojica Nikčević i golom donio pobjedu Plavima od 2:1, te time i plasman u 1/8 finala Kupa Srbije.

Nakon završetka svih utakmica šesnaestine finala biće poznati parovi u narednoj rundi takmičenja koja je na programu 9. novembra.