23 Aprila, 2024

Fudbaleri Novog Pazara poraženi na startu prvenstva

Fudbaleri Novog Pazara nisu uspjeli na otvaranju sezone da zabilježe povoljan rezultat, jer su na gostovanju u Bačkoj Topoli poraženi rezultatom 2:0 od sastava TSC-a.

Dobro su plavi krenuli od samog početka, imali i svoje šanse, ali prisebnija ekipa TSC-a je odnijela pobjedu na ovom meču.

U 24. minutu je dosuđen jedanaesterac za TSC, ali je udarac Lukića sa bijele tačke zaustavio golman plavih Ostojić.

Ostojić brani penal Lukiću

Ratković je imao odličnu priliku u 25.minutu meča, ali lopta nije htjela u okvir gola. Odmah nakon ove šanse domaći su izveli dobar napada i posle loše intervencije Balaža, koji je ubacio loptu u svoju mrežu, poveli u 28. minutu autogolom sa 1:0.

Plavi nisu posustajali i napadali su ka golu TSC-a, te je posle jedne izgledne šanse u 49. minutu Aganspahić pogodio prečku. Malo nakon toga je zamenjen zbog povrede.

U drugom dijelu su domaći čuvali prednost i čekali novi šansu, a dočekali su je u 51. minutu kada je nakon penala Lukić povisio na 2:0 za TSC.

Do kraja meča je viđena izjednačena borba, ali bez ozbiljnijih prilika, te su plavi u prvom kolu Super lige ostali bez bodova.

U slijedećem kolu plavi na gradskom stadionu dočekuju favorizovani Čukarički sa Banovog brda.