25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport

Fudbaleri Novog Pazara savladali Spartak

Fudbaleri Novog Pazara ostvarili su danas veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak savladavši Spartak iz Subotice sa 2:1, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Ovaj meč obilježile su dvije situacije strelaca za Novi Pazar, jedna je da je pored postignutog gola težu povredu glave zaradio Anganspahić i druga fantastičan gol iz slobodnog udarca Mijića.

Iako je Spartak prvi poveo u 15. minutu preko Srećkovića, plavi su nastavili sa dobrom igrom i nakon deset minuta od gola gostiju Aganspahić je u 25 .minutu anulirao prednost i tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Aganspahić slavi pogodak

U drugom poluvremenu vidjena je donekle izjednačena igra u kojoj su i jedni i drugi imali svoje šanse, ali je nakon jednog slobodnog udarca sa preko 20 metara domaći golgeter Mijić postigao prelep gol za konačnih 2:1 za Novi Pazar.

Nakon nekompletno odigranog kola plavi su sa 3 nova boda poboljšali svoju poziciju na tabeli, te sada zauzimaju 13. mjesto u elitnoj fudbalskoj ligi Srbije.