25 Aprila, 2024

Još pet medalja za atletičare Novog Pazara

Mladi atletičari Novog Pazara su i drugog takmičarskog dana na Prvenstva Srbije za mlađe juniore i juniorke u Kraljevu postigli zapažene rezultate i osvojili pet medalja.

Dominantna u trci na 3.000 metara bila je Novopazarka Mejra Mehmedović, koja je ovu dionicu istrčala za 10:12,15 i osvojila ubjedljivo prvo mjesto.

U istoj disciplini njena klupska drugarica Lenka Nikolić zauzela je drugu poziciju i osvojila srebrnu medalju.

Još jedna sandžačka gazela, Saima Murić, vratiće se u Novi Pazar sa srebrnim odličjem. Ona je u trci na 800 metara sa ostvarenim  vremenom 2:17,62 minuta na cilj stigla kao drugoplasirana.

U muškoj konkurenciji sa vremenom 9:32,82 minuta Samedu Hadžiću je na 3.000 metara pripala srebna medalja, a bronzano odličje je zasijalo na grudima Nikole Mijailovića, koji je istu razdaljinu istrčao za 9:34,18 minuta.

Na tek završenom prvenstvu Srbije, koje se prethodnog vikenda održavalo u Kraljevu, Atletski klub Novi Pazar je osvojio ukupno devet medalja.