20 Aprila, 2024

KMF Novi Pazar poražen u prvom meču finalne serije

Futsaleri Novog Pazara poraženi su u prvom meču finala play offa Prve lige Srbije od ekipe FON-a 2:5, u meču odigranom u Beogradu.

Beogradska ekipa je već u prvih 15 minuta stekla prednost od dva gola, a koje su postigli Lazić i Pešić. Ubrzo nakon toga, pazarci preko Aleksića smanjuju na 2:1, ali je svojim drugim golom Pešić, nemalo zatim, povisio na 3:1.

KMF Novi Pazar je nakon trećeg primljenog gola zaigrao dosta ofanzivnije, te je makendonski internacionalac Stojčevski u redovima plavih smanjio na 3:2 u 34. minutu igre.

Nakon tog gola, FON preuzima inicijativu i postiže dva brza gola preko trostrukog strelca Pešića i Mihića, te je rezultatom 5:2 i završena prva utakmica mini serije finala za šampiona države.

Već u srijedu igra se drugi meč ponovo u beogradskoj dvorani Šumice, dok će se treća utakmica igrati u Novom Pazaru. Šampion će postati ekipa koja prva uknjiži tri pobjede.