24 Aprila, 2024
Aktuelno Globus Novi Pazar Sport

Međedović “pregazio” najboljeg juniora svijeta

U sjajnom meču osmine finala Rolan garosa novopazarac Hamad Međedović odigrao je najbolji meč karijere i savladao prvog junora svijeta u tenisu  francuza Arolda Majoa, koji je bio osvajač juniorskog Austalian opena i učesnik seniorskog Rolan garosa.

Rezultatom 2:1 u setovima, mladi sandžaklija je oduševio tenisku javnost i napravio veliki skok na svetskoj rang listi juniora.

Međedović je prvi set osvojio na razliku 7:5, dok je u drugom francuz napravio jedan brejk i sa 6:4 se ušlo u treći i odlučujući set. Tada je Međedović pokazao sav svoj raskošni talenat i fenomenalnom igrom došao do pobjede u trećem setu od 6:4 i ukupnim rezultatom od 2:1 u setovima plasirao se u četvrtvfinale ovog renomiranog teniskog turnira.

Austrijanac Lukas Nojmaer će biti sledeći protivnik našeg Međedovića, koji bi pobjedom u ovom meču napravio najbolji rezultat u karijeri.