20 Aprila, 2024
Aktuelno Sport Srbija

Nadija Smailbegović najbolja u porazu mladih košarkašica Srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina (U20) predvođena novopazarkom Nadijom Smailbegović poražena je u drugom kolu Čelendžera u Šopronu od Mađarske rezultatom 56:61.

Mlada novopazarka je bila najbolja igračica u redovima Srbije, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan ishod, te su u samom finišu mađarice bile spretnije i utakmicu riješile u svoju korist.

Nadija, koja je inače kapiten ove generacije, uspjela je da za nešto manje od 30 minuta na parketu postigne 17 poena, uz po 3 skoka i asistencije.

U redovima Srbije još jedna djevojka iz sandžačke prestonice zaigrala je na ovom meču-Minela Mehović, te je za minut i po igre na ovom meču upisala solidnih 2 poena, uz jednu uhvaćenu loptu.

Sledeću šansu za popravni mlade košarkašice Srbije imaće u petak protiv Irske, a dvije djevojke iz Novog Pazara će imati priliku da u još jednom meču pokažu košarkaško umeće i predstave Sandžak u najboljem svjetlu.