25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Odbojkaši Novog Pazara novom pobjedom sve bliži eliti

Odbojkaši Novog Pazara zabilježili su šesti ovosezonski trijumf i došli nadomak mjesta koje vodi u najelitnije takmičenje.

Sa još jednog gostovanja ekipa stratega Aldina Zoranića vraća se sa bodovima, a ovoga puta ceh je platio sastav Smedereva kojeg su momci u plavim dresovima savladali sa 3:1.

Prvi set su odbojkaši iz Sandžaka rutinski riješili u svoju korist sa 25:18, da bi u drugom setu domaćin iskoristio manje opuštanje Plavih i dobio ga sa istim rezultatom.

U treći i četvrti set je Novi Pazar mnogo ozbiljnije prihvatio ulogu favorita koju je imao prije ovog meča i lahko ih dobio sa 25:21 i 25:23 za konačnih 3:1 u setovima.

Sada na tabeli Prve lige Srbije ekipa iz prijestolnice Sandžaka zauzima 3. mjesto sa 36 osvojenih bodova, dva manje od drugoplasiranog Niša.

U narednom kolu Novi Pazar na svom terenu dočekuje ekipu Mladenovca.