26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Odbojkaši Novog Pazara savladali lidera prvenstva u gostima

Izabranici trenera Aldina Zoranića su u desetom kolu “uzeli skalp” lideru Prve lige Srbije, ekipi Niša, pobjedivši ga u gostima sa 3:2 u setovima (29:27, 22:25, 28:26, 18:25, 18:16).

U prvom setu se vodila velika borba u kojoj su se i jedni i drugi smenjivali u vodjstvu, ali su u odsutnim momentima Plavi bili smireniji i dobili ovaj set na razliku 29:27.

Slavlje igrača Novog Pazara na kraju meča

Drugi set su domaći riješili u svoju korist sa 25:22, ali je Novi Pazar u trećoj dionici meča imao više prisebnosti i koncentracije, te su ovaj set dobili na razliku 28:26.

U četvrtom setu su domaći igrači iskoristili manje opuštanje u igri Novog Pazara i taj set riješili u svoju korist sa 25:18.

U petom i odlučujućem setu su igrači iz Sandžaka zaigrali angažovanije i ponovo na razliku riješili set u svoju korist sa 18:16, te savladali Nišlije sa 3:2.

Trenutno sastav iz Sandžaka na tabeli Prve lige Srbije zauzimaju četvrtu poziciju.

U narednom kolu Novi Pazar dočekuje u hali Doguš tim Dubočice iz Leskovca.