20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Odbojkaši Novog Pazara savladali VGSK

Odbojkaši Novog Pazara savladali su u gostima ekipu VGSK-a iz Velikog Gradišta sa 3:1 u setovima.

Na svom prvom gostovanju u ovoj sezoni izabranici Aldina Zoranića su popravili utisak nakon nesretnog poraza na svom terenu u prvom kolu i pokazali da ova ekipa polako ulazi u pobjednički ritam.

U prvom setu se vodila velika borba, ali u odsutnim momentima su Plavi bili smireniji i dobili ovaj set na razliku 28:26.

U drugom setu su sandžaklije nastavili u istom ritmu i taj set bez većih problema dobili u svoju korist sa 25:19, da bi već u trećem periodu igre domaći iskoristili manje opuštanje u igri Novog Pazara i riješili ga u svoju korist 19:25.

U četvrtom setu su igrači iz Sandžaka zaigrali angažovanije i dobili ga sa 25:20, te time osvojili cijeli plen na ovom gostovanju.

U narednom kolu Novi Pazar dočekuje u hali Doguš drugi tim Partizana.