26 Aprila, 2024

Plavi savladali Partizan rezultatom 3:2

U utakmici drugog kola Super lige Srbije FK Novi Pazar je na svom terenu, rezultatom 3:2, pobjedio FK Partizan iz Beograda.

Zbog pandmeije koornavirusa utakmica na Gradskom stadionu je odigrana bez publike. Golove za novopazarske plavo-bijele su postigli Nikola Nedeljković iz jedanaesterca u 22, Nemanja Perić u 73. i Ševkija Resić u 78. minutu.

Strelci za beigradske crno-bijele Partizan bili su Sejduba Suma u 59. i Takuma Asano u 70. minutu.

Novopazarski fudbaleri tri boda, a u sljedećm narednom kolu igraju sa Radničkim.

Trener fudbalera Novog Pazara Kenan Kolašinac rekao je nakon utakmice da su promjenili sistem igre i da je bilo teško protiv Partizana.

“Danas smo se odlučili i isplatilo se. Čestitam igračima na igri i zalaganju. Pobjeda je zaslužena, imali smo još dvije-tri odlične prilike”, rekao je Kolašinac sa sportklik.

Partizan je današnjim porazom nastavio neslavnu seriju gostovanja u Novom Pazaru, od sedam utakmica veliki beogradski tim do sada je u gostima uspio da dobije samo jednu utakmicu.