26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Poraz fudbalera Novog Pazara na startu prvenstva

Fudbaleri Novog Pazara poraženi su u prvom kolu Super lige Srbije od ekipe Voždovca sa 1:0, u utakmici koja je odigrana u Beogradu.

Iako su ljubitelji fudbala u Sandžaku očekivali mnogo više na večerašnjem meču, ipak su ih njihovi puleni svojom igrom i zalaganjem razočarali.

Igra koju su na “krovu” prikazali puleni trenera Gaćinovića bila je daleko od onoga što su njegovi fudbaleri prikazivali u pripremnom periodu, a očigledno je da je nedostatak klasičnog centarfora velika boljka koja mora pod hitno biti zaliječena.

Jedini gol na ovoj utakmici postigao je Stefan Hajdin u 43. minutu, kada je nakon odlično izvedenog kornera Edina Ajdinovića naskočio cijelu odbranu gostujućeg tima i sa nekih 5-6 metara loptu smjestio u donji desni ugao golmana Kljajića.

Vrijedno pomena u drugom poluvremenu jeste izvanredna odbrana golmana Plavih, kada je već vidjenu loptu u svojoj mreži sjajnom intervencijom “izvadio iz gola” i pokazao da je pravo rješenje u ovoj sezoni za vratara tima iz Sandžaka.

Fudbaleri Novog Pazara će u narednom kolu, pred praznim tribinama, dočekati sastav Čukaričkog.