26 Aprila, 2024
Aktuelno Prijepolje Sport

Prijepoljski skakač u vis Maid Preljević juniorski prvak Srbije

Na dvoranskom Prvenstvu Srbije za starije juniore i juniorke, atletičari atletskog kluba ,,Polet” iz Prijepolja osvojili su dvije medalje.

Maid Preljević iz ovog sandžačkog kluba je u disciplini skok uvis osvojio zlatnu medalju, preskočivši letvicu na visini od 197 centimetara, što je ujedno i njegov novi lični rekord u dvorani.

U istoj disciplini njegov klupski kolega Sanin Preljević je zauzeo drugo mjesto sa rezultatom 191 centimetar.

još jedan učesnik ovog prvenstva bio je i Haris Zaimović, koji je zauzeo sedmu poziciju u disciplini bacanje kugle, bacivši kuglu na daljinu 11 metara i 29 centimetara.

Atletski klub “Polet” je poslednjih godina sa svojim takmičarima na domaćoj i medjunardnoj sceni osvojio veliki broj odličja.