20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport

Prva pobjeda fudbalera Novog Pazara

Pred praznim tribinama fudbaleri Novog Pazara su na Gradskom stadionu savladali Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:0, u okviru 7. kola Linglong super lige Srbije.

Pobjeda bez gledaoca

Mučili su se plavi u prvom dijelu utakmice da dodju do gola gostiju, jer su i jedni i drugi bili pod imperativom prve pobjede u ovoj sezoni.

Vrijedna pomena iz prvog poluvremena jeste šansa Aganspahića u 40. minutu, kada je poslije centaršuta sjajno skočio i “uzdrmao”  prečku gostiju, ali bez rezultatske promene.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je pojačao inicijativu i stvarao šanse, a kao nagrada su došla i dva zlata vrijedna gola.

Prvo je Aganspahić u 80. minutu svojom četvrtim golom u sezoni donio prednost plavima od 1:0, da bi u poslednjem minutu utakmice rezervista Kiković zapečatio sudbinu gostiju, a Novom Pazaru prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon današnje utakmice plavi dijele 13. poziciju sa današnjim rivalom, a u slijedećem kolu gostuju novajliji u elitnom takmičenju, lazarevačkoj Kolubari.