26 Aprila, 2024

Saima Murić predvodila “žetvu” medalja na Prvenstvu Srbije

Na Prvenstvu Srbije za mlađe juniore u dvorani, koje je ovog vikenda održano u Beogradu, atletičari Novog Pazara osvojili su ukupno 8 medalja, te ponovo dokazali da su najbolji atletski kolektiv u državi, a Sajma Murić osvojila čak 23. titulu.

Najupečatljiviji dokaz dominacije cijelog prvenstva jeste rezultat 2:10,70 u trci na 800 metara koji je postigla upravo Saima Murić, što ujedno predstavlja i državni rekord za mlađe juniorke i pionirke.

I u trci na 1500m atletski biser Saima Murić je osvojila zlato sa rezultatom 4:30,59 čime je i zaslužila priznanje najbolje atletičarke ovog prvenstva.

U istoj trci se Mejra Mehmedović(4:37,07) okitila bronzanom medaljom, dok je četvrtu poziciju osvojila isto novopazarka Lenka Nikolić.

Kod dječaka na trci 1.500m Kabir Ziljkić je sa vremenom (4:16,11) odličnim finišom bio drugi, Nikola Mijailović (4:16,68) na trećoj poziciji, a u istoj trci Jahja Zukorlić bio šesti, dok je Samed Hadžić osvojio osmu poziciju.

Drugog takmičarskog dana je Lenka Nikolić u nadmetanju na 3000m trijumfovala rezultatom 10:22,80, a Mejra Mehmedović se plasirala na četvrtu poziciju.

U trci na 3000m Nikola Mijailović (9:06,58) osvojio je srebrno odličje, dok ga ja u stopu pratio klupski kolega na drugoj poziciji Kabir Ziljkić (9:38,31), a četvrto mjesto u istoj disciplini pripalo je Samedu Hadžiću.

Vrijedi posebno istaći još jedan kuriozitet mlade novopazarke Saime Murić, koja do sada pored osvojene 23. titule prvaka Srbije, drži 4. državna rekorda u svom vlasništvu i 2 najbolja ostvarena vremena na svijetu u 2021. godini, po čemu je jedinstvena na ovim prostorima u novijoj povjesti atletike.