19 Aprila, 2024

Vojvodina u “Pendiku” savladala OKK Novi Pazar

U derbi meču 13. kola Košarkaške lige Srbije gostujući tim Vojvodine pobjedio domaći Novi Pazar sa 83:78, po četvrtinama 17:16, 24:28, 34:19, 8:15.

Novi Pazar je prikazao dobru igru na ovoj utakmici, ali nedovoljno da parira raspoloženom lideru iz Novog Sada, koji je ovom pobjedom učvrstio vodeću poziciju.

Iako su domaći rešili čak tri četvrtine meča u svoju korist, Vojvodina je fenomenalno odigrala treću dio meča, koji je dobila sa 15 poena razlike i ispostaviće se na kraju dovoljno za pobjedu u ovoj utakmici.

Veoma raspoložen na ovom meču bio je najbolji igrač Vojvodine Petar Rakićević sa 27 ubačenih poena, koga su pratili Beslać sa 16 i Bjelica sa 12 koševa.

Bolji od ostalih kod novopazarskog superligaša bili su Marko Ilić sa 20 ubačenih lopti, te Muratović i Nešović sa 16, odnosno 13 postignutih poena.

Novi Pazar se sa jednom utakmicom manje sada nalazi na deobi do 4. do 7. mjesta u supeligaškom društvu.

Plavi će već u četvrtak odigrati zaostalu utakmicu protiv Metalca iz Valjeva, te imati dobru priliku da poprave bodovni saldo i poziciju na tabeli.