25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sandžak Sport Srbija

Alen Sejdović osvojio 100. medalju

Atletska nada i sprinter iz Novog Pazara, Alen Sejdović (10) je na Krosu RTS-a u Bijeljini osvojio 100. medalju.

On je u trci „Dragan Perić“, za dječake 3. razreda, po teškom terenu, na 600 metara prvi ušao u cilj.

U okviru događaja „Bijeljini na dar“, održane su trke Kros serije RTS-a u različitim kategorijama, a učestvovalo je ukupno dvije stotine i trinaest takmičara.

Ovo je bila prva od ukupno šest trka. Sljedeća je već u subotu u mjestu Rekovac kod Kragujevca.

Alen u društu Kenijaca koji su osvijili prva tri mjesta u trci „Franjo Mihalić“ na 5000 metara

Na takmičenja u Srbiji i regionu Alena prati njegova porodica i podržava ekipa od 10-15 članova, kao i jedan medicinski radnik. Treneri su mu Nermin Vesnić i Zejla Rožajac.

Alen sa bratom Darisom

Alen Sejdović je rođen 2013. godine u Novom Pazaru, atletikom se bavi samo godinu dana, Proslavio se na 70. uličnoj trci Begrada, najstarijoj atletskom manifestaciji u prijestolnici Srbije, trčeći bez jedne patike jer mu je u gužvi ispala na startu. Bio je brži od najboljeg u toj konkurnciji i osvojio zlatnu medalju i postao nova atletska i sportska nada Novog Pazara, Sandžaka i Srbije.