20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Bibić 18. u Evropi

Novopazarski atletičar i član Reprezentacije Srbije, Elzan Bibić je u finalnoj trci Evropskog prvenstva na 5.000 metara zauzeo 18. mjesto, iako se solidno držao u dobrom dijelu trke. Na kraju je prošao kroz cilj sa vremenom 13:39,60. minuta.

Bibić je izborio dvije norme za ovo takmičenje, na 5.000 i na 1.500 m, ali je izabrao da učestvuje samo na dužoj deonici, na kojoj mu je najbolji rezultat karijere bio 13:24,42.

Međutim, sadašnja forma i voljni momenat prvaka Evrope do 18 godina i višestrukog državnog rekordera nisu bili dovoljni da parira ostalim takmičarima u pomenutoj disciplini i prođe bolje na debiju u konkurenciji starijih seniora.

U uzbudljvom finišu Norvežanin Jakob Ingebrigsten bio je brži od Mohameda Katira iz Španije i ponovo osvojio evropsko zlato, ovog puta sa odličnim vremenom 13:21,13.