24 Aprila, 2024

Četvrti uzastopni trijumf košarkaša Novog Pazara

Košarkaši Novog Pazara savladali su večeras u Leskovcu ekipu Zdravlja poslije produžeka rezultatom 85:84 (22:16, 14:25, 23:13, 17:23, produžetak 9:8).

U zanimljivoj utakmici 28. kola Košarkaške lige Srbije u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, presudila je bolja koncentracija sandžačke ekipe u samoj završnici meča.

Imali su igrači Zdravlja čak i napad za pobjedu na kraju četvrte četvrtine, kada je njihov kapiten Milan Radivojević 2 sekunde prije kraja pogodio iz ugla, ali su arbitri pokazali da je nagazio liniju, priznale dva poena i izjednačenje rezultata – 76:76.

U produžetku nastavak drame. Pazarci su najprije uspeli da se na trenutak „odlijepe“ (77:82), ali su domaći predvođeni danas za igru izuzetno raspoloženim Milošem Jovićem uspjeli da se vrate u meč.

Na ulasku u poslednji minut produžetka Stajić je smanji prednost Novog Pazara na jedan poen – 81:82, a 22 sekunde prije kraja Radivojević trojkom donosi prednost svim timu (84:82). Pazarcu su u sledećem napadu preko sjajnog Nikolića trojkom ponovo stigli do prednosti (84:85) i time osvojili bodove.

U redovima plavih najistaknutiji su bili Nikolić sa 32 poena i Manjgafić sa 13 ubačenih koševa,  dok su Jović sa 23 i Djordjević sa 16 poena bili najbolji kod domaćeg Zdravlja.

Novi Pazar sada zauzima sedmu poziciju sa skorom 15/13, a u narednom kolu dočekuje Mladost iz Zemuna.