20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Drugi poraz košarkaša Novog Pazara

Košarkaši Novog Pazara poraženi su u hali Doguš, pred oko 300 gledalaca, od ekipe Slobode iz Užica u okviru 3. kola Košarkaške lige Srbije.

Uz gorak ukus suđenja na ovom meču Novi Pazar je izgubio od Slobode sa 78:83 (24:15, 23:23, 20:30, 11:15), ali će pojedine odluke sudijskog trojca sigurno biti povodom za reakciju javnosti i domaćeg kluba.

Utakmica je imala dva različita poluvremena, gdje su Plavi momci iz Sandžaka prvi dio riješili u svoju korist, dok je drugo poluvreme pripalo gostima, uz, stiče se utisak, krajnje diskutabilno suđenje na štetu Novog Pazara.

Kada su u pitanju učinci pojedinaca na ovoj utakmici, kod gostiju je Miladinović bio najefikasniji sa 18 poena, Ilić je dodao 14, Božić 13, te Ćirković još 11 koševa.

U redovima kluba iz Sandžaka, Džordžon Teli je postigao 16 poena, Numanović je uknjižio 14, dok su Brunčević i Mikavica postigli 13, odnosno 12 poena.

Novom Pazaru je ovo bio drugi poraz u ovom prvenstvu, dok je Sloboda ostvarila sve tri pobjede.

U 4.kolu Novi Pazar će odmjeriti snage sa Dinamikom u Beogradu.