26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport

Košarkaši Novog Pazara startovali pobjedom u Kragujevcu

Košarkaši Novog Pazara novu sezonu otvorili su pobjedom u Kragujevcu nad domaćim Radničkim – 90:82, u okviru prvog kola Košarkaške lige Srbije.

Izabranici trenera Darka Kostića su pružili sigurnu i zrelu igru i na kraju stigli do zasluženog trijumfa u dvorani „Jezero“.

Kragujevčani su imali blagu inicijativu samo u prvoj četvrtini i vođstvo od  tri-četiri poena, a na kraju tog perioda na semaforu je stajalo 22:19.

Međutim, plavi su početkom drugog dijela napravili preokret i do pred kraj prvog poluvremena održavali jednocifrenu prednost, a sa dvocifrenom otišli na veliki odmor (52:42).

Novopazarci su u nastavku uvećali prednost na „plus 14“, a u 37. minutu bilo je 88:70 u njihovu korist. Radnički se tada trgao i krenuo na sve ili ništa, ali bilo je kasno za preokret.

U pobjedničkom timu istakli su se Fahrudin Manjgafić sa 27 i Matija Novković sa 23 poena.

Veteran Raško Katić bio je najbolji u domaćoj ekipi, upisao je 18 poena.

U narednom kolu plavi iz Novog Pazara dočekuju ekipu Beograda.

Izvor/Foto:Sportklub, OKK Novi Pazar, Snews