Aktuelno Regija Sport

Kosovu i drugo zlato na olimpijadi, trenutno najbolji plasman od svih zemalja SFRJ

Džudistkinja sa Kosova, Nora Đakova (Gjakova), je u kategoriji do 57 kilograma, osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Đakova je 26. jula do zlatne medalje došla nakon što je u finalu pobedila Francuskinju Saru Léonie Cysique.

Ovo je druga zlatna medalja koju je Kosovo osvojilo na Olimpijskim igrama „Tokio 2020“.

U subotu (24.jul) je zlatnu medalju osvojila džudistkinja Distria Krasnići (Krasniqi).

Sa ovom drugom zlatnom medaljom Kosovo se trenutno nalazi na 11 poziciji ukupnog indeksa svih zemalja učesnica, a na Olimpijskim igrama u Tokiju, Kosovo predstavlja 11 sportista u šest različitih sportova.

Kosovo je trenutno najbolje plasirana reprezentacija sa prostora bivše SFRJ, nalazi se na 11. mjestu, Srbija je na deobi 19 pozicije po plasmanu sa jednim srebrom i bronzom, dok je jedino od ovih zemalja još Slovenija sa jednom bronzom na 35 mjestu.