20 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Nadija Smailbegović debitovala za seniorsku reprezentaciju

Svoj prvi zvaničan nastup u seniorskoj reprezentaciji Srbije upisala je Novopazarska Nadija Smailbegović u pobjedi protiv Bugarske.

Selektorka Marina Maljković je već u 7. minutu prve četvrtine pružila šansu djevojci iz prijestolnice Sandžaka, što je ona iskoristila na pravi način. Uspjela je da se upiše i u strelce tako da je postigla i svoje prve poene za reprezentaciju.

Treba napomenuti da je u jučerašnjem sastavu košarkašica iz Novog Pazara bila najmlađa u ekipi Srbije sa 21. navršenom godinom.

Podsjetimo, prije zvaničnog debija Nadija je prošlog mjeseca zaigrala na prijateljskim utakmicama sa Turskom u Beogradu, da bi potom igrala i na turniru u Atini.

Mlada Novopazarka (177 cm) je prošla sve mlađe selekcije reprezentacije Srbije, a trenutno je članica Vašaš akademije iz Mađarske.

Ženska reprezentacija Srbije obezbjedila je plasman na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije pobjedivši Hrvatsku 85-57 i reprezentaciju Bugarske 102-76.