29 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija Turska

Novi Pazar VS ostatak Balkana, rekordan broj medalja na prvenstvu Balkana

Na atletskom Prvenstvu Balkana za mlađe juniorke i juniorke koje je održano u Turskoj reprezentativci Srbije iz Novog Pazara osvojili su tri zlatne i dvije bronzane medalje.

Saima Murić je blistala u trci na 3000 metara stigavši prva na cilj u vremenu 10:03,06 sekundi, dok je njena klupska drugarica Lenka Nikolić osvojila bronzu medalju rezultatom 10:48,68 sekundi.

U Sandžak se sa zlatnom medaljom iz Turske vraća još jedna Novopazarka, Mejra Mehmedović, koja je 2000 metara stipl istrčala za 6:49,73 sekunde.

Kod muškaraca je u trci na 3000 metara dominirao Aldin Ćatović koji je osvojio zlatno odličje na 3000 metara za 8:52,97 sekunde. U istoj trci Kabir Ziljkić je osvojio treće mjesto sa vremenom 4:02,72 sekunde.

Od ukupno 17 odličja koje su reprezentativci Srbije osvojili na ovom prvenstvu, od kojih su 4 zlatne, 3 srebre i 10 bronzanih, ukupno 5 je zasijalo na grudima pulena Rifata Ziljkića iz Atletskog kluba Novi Pazar.

Prvenstvo Balkana za mlađe juniorke i juniorke održano je u turskom gradu Sivasu, a učešće je uzelo 310 atletičara iz 15 zemalja.