26 Aprila, 2024

Poraz plavih futsalera na kraju jesenjeg dijela prvenstva

Futsaleri Novog Pazara zabilježili su još jedan poraz u prvenstvu. Ovoga puta su ih u odloženom meču 4. kola u Beogradu savladali futsaleri FON-a sa 2:1.

Posebnost ovom meču dala je pažnja domaćih i gostujućih klubova koji su prije početka utakmice odali počast minutom ćutanja tragično preminulom lekaru ekipe iz Sandžaka, Denisu Bošnjaku.

Tradicionalno neugodni protivnik plavih je na ovoj utakmici došao do pobjede u prvom poluvremenu ove zanimljive utakmice.

Iako je Mutavdžić doveo Novi Pazar u vođstvo nakon sedam minuta igre, FON je ubrzo nakon  dvije lijepo uigrane akcije došao do pobjede golovima Lazića u 16. minutu, te Rajčevića četiri minuta kasnije za konačnih 2:1.

Utakmica prošlogodišnjeg osvajača titule i vice šampiona države odigrana je pred malobrojnom publikom u hali Šumice.

Ovom utakmicom komletirana je polusezona u Futsal ligi Srbije, gdje će KMF Novi Pazar “prezimiti” na šestom mjestu sa 14 bodova.