26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Prvenstvo Srbije u atletici: Saida Mušović oduševila

Biser novopazarske atletike, 12-godišnja Saida Mušović, zasjenila je atletsku scenu osvojivši zlatnu medalju u trci na 1.500 metara sa tri godine starijim takmičarkama na Prvenstvu Srbije u dvorani za pionire i pionirke održanom u Beogradu.

Sandžačka gazela, Saida Mušović

Mušovićeva (2011. godište) je kod starijih pionirki u trci na 1.500 metara za djevojčice rođene 2008. godine, trijumfovala rezultatom 5:06,05, postigavši i lični rekord na ovoj dionici, dok je u istoj disciplini Umeja Bogućanin (5:23,72) stigla do petog mjesta.

Još dva odličja sa Prvenstva Srbije u Novi Pazar donio je Kaid Koca, koji je u trci mladjih pionira na 800 metara trijumfovao u vremenu 2:18,77 minuta, dok je u drugoj trci na 2.000 metara osvojio bronzu stigavši na cilj 6:42,11 minuta.

Srebrnim odličjem u disciplini bacanja kugle okitio se mladji pionir Emil Bahtijarević prebacivši daljinu 10 metara i 82 centimetra, dok je Amar Bahtijarević sa daljinom 9,27 metara došao do četvrtog mjesta. Pionir Osman Djakovac je sa daljinom od 11,96 metara osvojio četvrto mjesto.

Na stazu od 800 metara pionirka Aiša Zukorlić je osvojila četvrto mjesto, a njena klupska drugarica Medina Mekić sedmo mjesto.

U disciplini mladjih pionirki drugog dana takmičenja u trci na 400 metara Saida Mušović je stigla do četvrte pozicije, a peto i sedmo mjesto osvojile su Umeja Bogućanin i Aiša Zukorlić, dok je u šprinterskoj trci na 200 metara Marko Glišović na cilj stigao kao peti.