25 Aprila, 2024
Aktuelno Bosna i Hercegovina Novi Pazar Sport Srbija

Saima Murić prva do zlata u Zenici, a Aldin Ćatović do evropske norme

Novopazarka Saima Murić pobjedila je u trci na 1.500 metara, dok je Aldin Ćatović u disciplini na 3.000 metara ispunio normu za Evropsko prvenstvo na jučer održanom atletskom mitingu “Zenica 2023”.

Murićeva je do trijumfa došla za 4:25,80 sekundi ostvarivši tako i lični rekord, a srebro je uz još jedan lični rekord pripalo njenoj klupskoj drugarici Mejri Mehmedović (4:27,17), dok je treće mjesto zauzela Milica Tomašević iz Ivanjice.

Aldin Ćatović je u trci na 3.000 metara na cilj stigao kao trećeplasirani u vremenu 8:16,14 sekundi, čime je ostvario normu za učešće na predstojećem Evropskom atletkom prvenstvu. Prvo i drugo mjesto u ovoj disciplini osvojili su dvojica atletičara iz Kenije, Tonui Kipokorir (8:03,74) i Rono Kipkemo (8:11,46).

Na ovom mitingu je u trci na 800 metara učestvovao i mlađahni Kabir Ziljkić, koji je u veoma jakoj konkurenciji sa vremenom od 1:58,52 sekundi postigao svoj lični rekord.

Na ovogodišnjem 14. mitingu po redu nastupilo je više od 130 učesnika iz 11 zemalja, a održan je na Atletskom stadionu “Kamberovića polje” u Zenici.