25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Spartak do prve pobjede, a Pazar do prvog poraza u 2023. godini

Spartak iz Subotice zasluženo je slavio rezultatom 2:0 (1:0) nad ekipom Novog Pazara u meču 24. kola Super lige Srbije. Meč je na gradskom stadionu u Subotici pratilo i oko 50 navijača Plavih.

U veoma lošem izdanju i bez velike požrtvovanosti momci iz Sandžaka su lako “položili oružje” pred raspoloženom ekipom sa sjevera Vojvodine.

Vodeći gol za Subotičane postigao je 21-godišnji Luka Bijelović u 22. minutu nakon kornera i odbijene lopte, kada je šutem sa linije šesnaesterca rezantnim udarcem savladao nemoćnog Kljajića.

Konačan rezultat od 2:0 postavio je u 86. minutu kapiten Nikola Srećković nakon dodavanje Petra Stanića, i na taj način raspršio sve nade Plavih da na ovoj utakmici dodju do pozitivnog ishoda.

Zanimljivo je da je ovo prva superligaška pobjeda Spartaka u 2023. godini i istovremeno prvi poraz Novog Pazara nakon tri pobjede i jednog remija u novoj kalendarskoj godini.

Nakon ovog kola Novi Pazar je ostao na šestom mjestu sa 41 bodom, a Spartak je na 12. mestu sa 22 boda.

Novi Pazar u narednom kolu dočekuje tim Radničkog iz Kragujevca.