26 Aprila, 2024

Trijumf fudbalera Novog Pazara

Uspjeli su fudbaleri Novog Pazara u 22. kolu Super lige Srbije da nakon dva vezana poraza upišu tri boda poslije pobjede protiv ekipe Radničkog iz Niša 3:1.

Meč je dobro počeo za Nišlije, pošto je Stevanović u 4. minutu nakon velike gužve u kaznenom prostoru savladao Drobnjaka.

Od tog trenutka plavi su preuzeli inicijativu na terenu i šanse su se ređale kao na traci, a izjednačenje je stiglo u 27. minutu kada Tomić pronašao na drugoj stativi Aganspahića kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

Nastavili su domaći igrači da pritiskaju tim Vladimira Gaćinovića, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Ključni momenat meča dogodio se u 64. minutu kada je igrač Radničkog Stanković zbog oštrog faula dobio crveni karton,  A Mijić bio efikasan nakon tog prekida i doveo domaćina do prednosti od 2:1.

Tomić u 78. minutu rezantnim udarcem postavio konačan rezultat meča 3:1 za Novi Pazar.

Nakon ove pobjede plavi su izašli iz opasne zone i sada imaju 24 osvojena boda, pa će u sledećem kolu kao ekipa iz sredine tabele gostovati Javoru u Ivanjici.