25 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Tutin

Tutin i Jošanica pobjedama nastavili borbu za titulu

Fudbaleri Jošanice i Tutina su zabilježili pobjede ovog vikenda u okviru 21. kola Šumadijsko-raške zone.

Tutin je kao gost bio bolji od četvrtoplasiranog Karađorđa iz Ribnice, savladavši ga sa 2:0, a pitanje pobjednika je riješeno već u prvom poluvremenu.

Golove su za “Tutinske vidre” postigli Novopazarci na privremenom radu u Tutinu, najprije Irfan Vusljanin u 30. minutu, a potom i Admir Kecap u poslednjem minutu prvog dijela utakmice.

Jošanica deklasirala Polet

Aktuelni lider prvenstva ekipa Jošanice ubjedljivo je na svom terenu sa 6:0 pobjedila sastav Poleta iz Ratine.

Golove za ekipa koju uspješno vidi mladi strateg Elvir Muratović postigli su Lakota, Terzić, Čmajčanin i Ibrahimović, dok su dva gola u mreži gostiju djelo Plojovića.

Nakon ovog kola Jošanica iz 20 odigranih utakmica ima 53 osvojena boda, dok ih sa jednim mečom manje u stopu prate komšije iz Tutina sa 49 uknjiženih bodova.

U nastavku borbe za prvo mjesto koje vodi u veći rang takmičenja slijedećeg vikenda Tutin i Jošanica će u direktnom duelu najvjerovatnije odlučivati koja će od ove dvije ekipe ući u Srpsku ligu. Utakmica ova dva rivala igra se na gradskom stadionu u Tutinu, 14. maja od 17 sati.