26 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Ubjedljiva pobjeda futsalera FON-a u Novom Pazaru

Futsaleri Beogradskog FON-a savladali su kao gosti ekipu Novog Pazara rezultatom 5:2 u okviru 13. kola Prve futsal lige Srbije, u meču gdje je sav prihod od prodatih ulaznica uplaćen za pomoć u otklanjanju šteta razornog zemljotresa u Turskoj.

U jednoj od najslabijih partija u ovoj sezoni ekipa iz prijestolnice Sandžaka nije uspjela da pruži značajniji otpor veoma raspoloženom sastavu FON-a.

Iako je Novi Pazar preko rezerviste Ersana Vatića u 4. minutu došao do prednosti od 1:0, gosti su već u 25. minutu utakmice vodili sa 4:1, a loptu u mrežu plavih smjestili su Miloš Ljujić u 12. minutu, zatim Drago Šljukić u 21. i 22. minutu, te Lazar Petrašević u 25. minutu meča.

Novi Pazar je u 29. minutu došao do 2:4 kada je precizan bio Elvedin Sadović, ali ke Pavle Pešić golom u 34. minutu raspršio sve nade Plavih da mogu doći do pozitivnog rezultata i postavio konačnih 5:2 za FON.

Novi Pazar se trenutno nalazi na šestom mjestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

U narednom kolu, 17. februara, tim iz Sandžaka će gostovati u Vranju istoimenom protivniku.