Fudbaleri Novog Pazara “petardom” ispratili Proleter

Odavno se ne pamti da su plavi fudbaleri do vrha napunili mrežu jedne ekipe kao što je to danas doživio Proleter, koji je danas deklasiran sa 5:0 na Gradskom stadionu.

U okviru 28. kola Super lige Srbije fudbaleri Novog Pazara savladali su gostujući Proleter sa 5:0 i povećali saldo bodova na tabeli na 33, te sada zauzimaju 13. poziciju.

Goste je prvi “načeo” Kilović već u 8. minutu, da bi prednost udvostručio Pešukić lijepim golom petnanest minuta kasnije, a ubrzo zatim konačan rezultat prvog dijela postavio je najbolji igrač ovog meča Tomić u 28. minutu utakmice.

Nastavili su izabranici trenera Berbera sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, te su sa još dva gola u mreži gostiju ostvarili i najubjedljiviju pobjedu u svom elitnom takmičenju.

Najbolji strelac plavih Aganspahić je u 52. minutu povisio na 4:0, da bi sudbinu Proletera dva minuta kasnije zapečatio Stojiljković i postavio konačan rezultat.

Sljedeću utakmicu Novi Pazar igra protiv favorizovane Vojvodine, a meč igra narednog vikenda u Novom Sadu.